Kviečiame savo šventes švęsti pas mus. Čia Jūsų lauks auksarankės šeimininkės, besišypsantys padavėjai, dieviško skonio maistas, prabangi stalų bei salės puošyba ir daugybė pramogų! Turime specialų pasiūlymą jaunavedžiams, tad apsilankykite.

Daugiau apie Vilą "Santa Barbara"

Moderni sodyba šalia Klaipėdos (7km)
Pokylių-konferencijų salė iki 100 žmonių.
Nakvynė 70 vietų (viešbučio tipo).
Vestuvės, banketai, konferencijos.

Daugiau apie sodybą "Župė"

Tai ideali vieta švęsti vestuves, jubiliejus, šeimos bei kitas šventes iki 65 žmonių. Sodyboje Jūsų laukia pabalnoti žirgai, karieta fotosesijai, bei pramoginis laivas su kateriu. Sodyboje rasite: pirtis, kubilus, bei baseiną.

Daugiau apie sodybą "Poilsis Vištytyje"

Sodybų paieška

Miegamų vietų:
Vietų be nakvynės:
Detali paieška

Karaliaus Vilhelmo kanalas ir Lankupių šliuzas

Karaliaus Vilhelmo kanalas ir Lankupių šliuzas

Klaipėdos rajonas

Karaliaus Vilhelmo kanalas ir Lankupių šliuzas
Lankupių k., Priekulės sen. , Klaipėdos rajono sav.
25,3 km ilgio ir 2-3 m. gylio kanalas prasideda ties Lankupių kaimu įrengtu šliuzu, o baigiasi Klaipėdos uosto Malkų įlankoje. Kanalo statybos tikslas kadaise buvo apsaugoti laivus ir plukdomus sielius nuo pavojingų audrų, kildavusių Kuršių mariose, prie Ventės rago, kur dažniausiai buvo apdaužomi mariomis plukdomi sieliai, laivai. 1863 m. už valstybinių mokesčių rinkliavas pradėti kanalo kasimo ir statybos darbai. Siekiant išlyginti vandens lygio skirtumą, kanalo pradžioje (Lankupių kaime) buvo pastatytas kanalo šliuzas. Lankupių šliuzas – vienintelis šliuzas Lietuvoje, kuris yra paskelbtas technikos paminklu. Per kanalą 1902-1904 m. pastatyta 10 lengvų metalinių tiltų. Po II Pasaulinio karo kanalas buvo užtvenktas ir tarnavo kaip vandens rezervuaras. Dabar kanalo vandenį naudoja 3-ioji Klaipėdos miesto vandenvietė.
Šiandien Vilhelmo kanalas yra sparčiai populiarėjanti vandens turizmo trasa ir pramoginės žvejybos vieta. Lankupių šliuzas savo funkcijų galutinai nėra praradęs, tačiau pagal paskirtį naudojamas tik retsykiais. Lankupių kaimą, išsidėsčiusį abipus Minijos upės, jungia metalinis pakabinamas tiltas.